Wskazówki, jak rozmawiać z nastolatką o pierwszym goleniu

Przygotowujesz się do rozmowy z nastolatką o pierwszym goleniu? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez nastolatki pytania dotyczące golenia

Dwie kobiety siedzą i uśmiechają się na plaży

Nie ma odpowiedniego czasu ani wieku, by rozmawiać o pierwszym goleniu. Skąd więc wiesz, kiedy rozmawiać z córką o goleniu? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez nastolatki pytania dotyczące golenia. Okres dojrzewania może wystąpić wcześniej lub później, a wraz z nim pojawiają się grubsze włosy na nogach, a także nowe włosy pod pachami i w okolicy łonowej. Ponieważ dojrzewanie i rozwój włosów na ciele następuje u dziewczynek w różnym czasie, skąd masz wiedzieć, kiedy nauczyć córkę golenia się?

Kiedy mam rozmawiać z córką o pierwszym goleniu?

Matka i córka biegają po plaży

Choć nie ma określonego wieku, w którym należy rozmawiać z córką o goleniu, możesz szukać zauważalnych sygnałów, że nadszedł czas na taką rozmowę. Na przykład może ona powiedzieć Ci, że chce zacząć się golić, albo Ty możesz zacząć zauważać jej owłosienie na ciele i chcieć rozpocząć tę rozmowę. Tak czy inaczej, upewnij się, że wie, że może z Tobą porozmawiać o goleniu, kiedy będzie na to gotowa.

Co mam zrobić, jeśli moja córka zwróci się do mnie w sprawie golenia?

matka i córka

Zwłaszcza w okresie dojrzewania Twoja córka może sama poruszyć temat golenia. Może to wynikać ze zwykłej ciekawości albo z tego, że jej koleżanki zaczynają się golić. Może też czuć się niepewnie z powodu nowych włosów na ciele i zastanawia się, kiedy zacząć się golić.
Zmiany mogą wywoływać niepokój, zwłaszcza gdy chodzi o zmiany w ciele. Ważne jest, by przypominać córce, że nie ma nic złego w posiadaniu owłosienia na ciele, a golenie się jest wyłącznie jej wyborem. Daj jej znać, że możesz ją nauczyć, jeśli i kiedy będzie chciała zacząć się golić.

Co zrobić, jeśli moja córka nie zwraca się do mnie w sprawie golenia, a ja myślę, że jest już gotowa?

matka i córka

Jeśli Twojej córce rośnie więcej włosów na ciele, ale nie próbowała z Tobą o tym rozmawiać, to w porządku. Może nie być zainteresowana goleniem. Może też bać się z Tobą o tym porozmawiać, a wtedy rozpoczęcie rozmowy może pomóc jej poczuć się bardziej komfortowo.
Możesz poczekać i zobaczyć, czy ona się do Ciebie zbliży, albo możesz poruszyć ten temat w subtelny sposób. Niech wie, że jeśli chce się nauczyć golenia, może liczyć na Twoją pomoc. A jeśli nie jest zainteresowana, zapewnij ją, że niegolenie się też jest w porządku.

Jakiej maszynki do golenia powinna używać moja córka, przy pierwszym goleniu?

brzytwa

Przede wszystkim upewnij się, że Twoja córka wie, że dzielenie się maszynkami do golenia nie jest higieniczne i może powodować rozprzestrzenianie się infekcji. Z tego powodu ważne jest, by miała swoje własne ostrze.
Pomóż córce zbudować jej własną maszynkę do golenia. W ten sposób może wybrać uchwyt, kolor i liczbę ostrzy, które chce mieć.

Czy są jakieś wskazówki dotyczące bezpiecznego golenia, które warto przekazać córce?

Mama patrzy podekscytowana na córkę podczas golenia nogi

Poza niedzieleniem maszynki do golenia z inną osobą ważne jest, by wyrzucać jednorazowe maszynki lub wymieniać wkłady, gdy się stępią. Może się denerwować, że się zatnie, ale zapewnij ją, że ostre ostrze daje lepsze rezultaty i powoduje mniejsze ryzyko zacięć i podrażnień skóry niż tępe ostrze. Jeśli ostrze ciągnie za włosy lub wydaje się szorstkie podczas przesuwania na skórze, czas je wymienić. Ogólnie rzecz biorąc, ostrza wystarczają na pięć do dziesięciu goleń, w zależności od częstotliwości golenia.
Kolejną wskazówką dotyczącą bezpieczeństwa jest używanie żelu do golenia. Pomaga utrzymać wilgoć i sprawia, że maszynka do golenia łatwiej przesuwa się po skórze, co zmniejsza ryzyko podrażnień. Nałożenie nawilżającego płynu lub olejku, najlepiej bezalkoholowego, po zakończeniu golenia również zatrzyma wilgoć i sprawi, że skóra będzie nawilżona.

Jak nauczyć córkę golenia?

golenie nóg

Możesz pokazać jej, jak się golić, lub przeprowadzić ją przez ten proces.
Niezależnie od miejsca – pachy, nogi czy okolice bikini – powinna moczyć je w ciepłej wodzie przez co najmniej trzy do pięciu minut w wannie lub pod prysznicem, a następnie nałożyć żel do golenia. Upewnij się też, że wie, jak golić poszczególne miejsca, by uzyskać najlepsze rezultaty:

Przejrzyj kolekcję maszynek do golenia, ostrzy, żeli do golenia, urządzeń elektrycznych i innych produktów Venus, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet, tak aby umożliwiać dokładne golenie i zapewniać gładką skórę.Venus ürünleri, tıraş etmek, şekillendirmek ve düzeltmek istediğiniz her yer için vücudunuz ve tüyleriniz düşünülerek tasarlandı.