Co ile się golić i co ile wymieniać maszynkę do golenia?

Nurtują cię pytania dotyczące golenia? Co ile należy się golić i co ile wymieniać maszynkę do golenia? Znajdź odpowiedzi w naszym poradniku!

Co ile należy się golić? Poradnik golenia

Nie ma ustalonych norm częstotliwości golenia. Częstotliwość golenia zależy wyłącznie od Ciebie – może to być codziennie lub raz na jakiś czas. To, jak się golisz, ma większe znaczenie niż to, jak często. Poniżej podajemy wskazówki, które pomogą Ci lepiej i łatwiej się ogolić.

Czy istnieje ograniczenie dotyczące tego, jak często kobiety powinny się golić?

kobieta goląca pachę

Częstotliwość golenia zależy od Twojej genetyki i preferowanego efektu końcowego. Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy golenie się co dwa do trzech dni, jeśli chcesz utrzymać efekt ogolenia na gładko; od trzech do pięciu dni, jeśli chcesz się tylko wystylizować lub przyciąć owłosienie; a jeśli chcesz pozwolić włosom rosnąć, po prostu przestań się golić.
To, jak szybko rosną włosy, zależy też od obszaru ciała. Na przykład włosy pod pachami rosną o 50% szybciej niż włosy na nogach, co oznacza, że możesz potrzebować częstszego golenia pod pachami, jeśli chcesz zachować uczucie gładkości.

Kiedy nie należy się golić?

Nogi pokryte wysypką

Jeśli masz otwartą ranę, owrzodzenie lub wysypkę, rozważ odłożenie golenia do czasu zagojenia się skóry. Kiedy Twoja skóra jest bardziej wrażliwa, zwiększa się ryzyko infekcji, zwłaszcza jeśli skaleczysz się podczas golenia. Podobnie, jeśli masz uciążliwe podrażnienia po goleniu lub wrastające włoski, przed kolejnym goleniem należy poczekać, aż skóra się oczyści, aby ograniczyć dalsze podrażnienia.

Jak mogę uniknąć podrażnień skóry podczas golenia?

kolaż

Prawidłowe golenie pomaga chronić skórę przed podrażnieniami. Pamiętaj, że właściwa metoda golenia zależy od miejsca, w którym się golisz. Dowiedz się więcej o tym, jak golić nogi, pachy, ramiona, twarz/brwi lub okolice bikini. Poniżej przedstawiamy najlepsze praktyki niezależnie od tego, gdzie się golisz.

  • Nawilżaj skórę poprzez ciepłą kąpiel lub prysznic przez kilka minut przed goleniem.
  • Złuszczanie może też pomóc przygotować skórę do golenia, usuwając martwe komórki naskórka.
  • Używaj żelu do golenia, aby zachować wilgoć i ułatwić poślizg ostrza maszynki.
  • Po goleniu zastosuj środek nawilżający, najlepiej bezalkoholowy, który pomoże utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry.
  • I zawsze używaj ostrego, czystego ostrza. Używanie tępego ostrza zwiększa ryzyko zacięć, podrażnień po goleniu, wrastania włosków i podrażnień skóry.

Co ile należy wymieniać maszynkę do golenia lub ostrza?

uzupełnienia

Najlepszym wskaźnikiem, że nadszedł czas na nowe ostrze, jest jego stępienie się. Jeśli ostrze ciągnie za włosy, powoduje odczucie szorstkości na skórze lub po goleniu zauważasz więcej podrażnień niż zwykle, czas je wymienić. Częstotliwość wymiany ostrzy zależy od tego, jak często się golisz. Większość kobiet goli się najlepiej, gdy:

Jeśli się golisz...Rozważ zmianę
CodziennieCo 1 do 2 tygodni
Co drugi dzieńCo 2 do 3 tygodni
Dwa razy w tygodniuCo 4 do 6 tygodni

Jak mogę wydłużyć trwałość moich ostrzy do maszynki do golenia?

kobieta goli nogę

Struktura Twoich włosów i częstotliwość golenia mają wpływ na trwałość ostrza Twojej maszynki do golenia, ale właściwa pielęgnacja pomoże Ci zachować świeżość i skuteczność ostrza na dłużej.
Upewnij się, że skóra jest dobrze nawilżona. Mokre włosy można ścinać łatwiej i z mniejszym tarciem podczas golenia niż włosy suche. Większe tarcie powoduje szybsze stępienie ostrza.
Płukanie maszynki po każdym użyciu zapobiega zasychaniu resztek żelu do golenia i ściętych włosków między ostrzami maszynki, co zmniejsza jej skuteczność. Podobnie, po zakończeniu golenia wyczyść maszynkę i pozostaw ją do całkowitego wyschnięcia.

Przejrzyj kolekcję maszynek do golenia, ostrzy, żeli do golenia, urządzeń elektrycznych i innych produktów Venus, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet, tak aby umożliwiać dokładne golenie i zapewniać gładką skórę.Venus ürünleri, tıraş etmek, şekillendirmek ve düzeltmek istediğiniz her yer için vücudunuz ve tüyleriniz düşünülerek tasarlandı.