Jak golić włosy pod pachami

Skóra pod pachami jest bardzo wrażliwa, a nieprawidłowe golenie pach powoduje jej podrażnienie. Przeczytaj, jak golić pachy i uniknąć zaczerwienienia skóry!

kobiety cieszące się słońcem

Zastanawiasz się, jak golić pachy, aby uniknąć podrażnień skóry po goleniu? Zebraliśmy proste wskazówki, jak golić pachy. Nauczenie się, jak prawidłowo golić pachy, może zmniejszyć ryzyko podrażnień po goleniu, wrastania włosków i podrażnień skóry. Oto proste wskazówki, jak golić włosy pod pachami.

Nie używaj tępej maszynki do golenia

luksusowa maszynka do golenia

Golenie pach tępym ostrzem zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień skóry. Jeśli zaczniesz odczuwać, że ostrze ciągnie za włosy lub powoduje odczucie szorstkości na skórze, wymień je.

Nawilżaj skórę przed goleniem

krem

Golenie pach na sucho może być kuszące, biorąc pod uwagę, jak mały jest to obszar. Pamiętaj jednak, że skóra pod pachami jest wrażliwa, dlatego ważne jest, by chronić ją podczas golenia.

Mocz pachy w ciepłej wodzie pod prysznicem lub w wannie przez około trzy minuty, by zmiękczyć skórę i sprawić, że włoski będą napęczniałe od wody. Dzięki temu włosy można łatwiej golić.

Umyj pachy

Kobieta w piance goląca pachy brzytwą Venus

Kąpiel lub prysznic przed goleniem może sprawić, że pachy będą wolne od potu i dezodorantu, które mogą zatkać ostrza maszynki.
Mycie pomaga maszynce skuteczniej golić włosy na ciele; pomaga też zapobiegać przenikaniu bakterii pochodzących z połączenia potu i dezodorantu przez skórę w przypadku skaleczenia podczas golenia.

Użyj żelu do golenia pach

Serum łagodzące Venus na dzień

Choć powierzchnia pach jest niewielka i do ich ogolenia wystarczy kilka pociągnięć maszynką, pamiętaj, że pachy są wrażliwe. Używaj żelu do golenia, by utrzymać wilgoć i ułatwić maszynce przesuwanie się po skórze, tak aby lepiej chronić ją przed podrażnieniami.

Ogol pachy we wszystkich kierunkach

kobiety golące pachy

Włosy pod pachami rosną we wszystkich kierunkach, więc golenie w jednym kierunku może nie dać efektu dokładnego golenia. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, unieś rękę nad głowę, delikatnie naciśnij na maszynkę i gol się delikatnie, krótkimi pociągnięciami we wszystkich kierunkach – w dół, na boki i z powrotem w górę, jeśli jest taka potrzeba.

Pamiętaj o nawilżaniu

Pacha

Po zakończeniu golenia opłucz i delikatnie osusz pachy czystym ręcznikiem. Zastosuj środek nawilżający lub olejek, najlepiej taki, który nie zawiera alkoholu. Choć nawilżanie tego obszaru może wydawać się sprzeczne z intuicją, pomoże Ci to utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry i zmniejszy szanse na powstanie podrażnień i nierówności po goleniu.

Odczekaj, zanim zastosujesz dezodorant

ruda kobieta

Po goleniu pach odczekaj chwilę, zanim nałożysz antyperspirant. Stosowanie dezodorantu na świeżo ogoloną skórę może powodować pewien dyskomfort. Daj więc swojej skórze czas na odpoczynek, by zmniejszyć ryzyko podrażnienia spowodowanego dezodorantem.

Przejrzyj kolekcję maszynek do golenia, ostrzy, żeli do golenia, urządzeń elektrycznych i innych produktów Venus, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet, tak aby umożliwiać dokładne golenie i zapewniać gładką skórę.Venus ürünleri, tıraş etmek, şekillendirmek ve düzeltmek istediğiniz her yer için vücudunuz ve tüyleriniz düşünülerek tasarlandı.