Jak golić nogi

Zastanawiasz się, jak golić nogi, aby skóra była gładka i bez podrażnień? Nasz poradnik podpowie ci, jak uniknąć najczęstszych błędów przy goleniu nóg!

Kobieta siedzi na plaży i uśmiecha się

Chcesz uniknąć zacięć oraz podrażnień skóry podczas golenia nóg? Zebraliśmy proste wskazówki dotyczące golenia nóg, o których warto pamiętać. Mimo że wiedza o tym, jak golić nogi, może wydawać się dość prosta, istnieją pewne kluczowe kroki, które należy podjąć, aby zminimalizować ryzyko podrażnienia skóry. Oto proste wskazówki, o których warto pamiętać.

Podczas golenia używaj ostrej maszynki

Extra Smooth wkład

Jeśli ostrze Twojej maszynki do golenia ciągnie za włosy lub powoduje odczucie szorstkości podczas golenia, czas na jego wymianę. Używanie tępego ostrza do golenia zwiększa ryzyko zacięcia się oraz podrażnień po goleniu.

Nawilżaj skórę przed goleniem nóg

kąpieli

Jeśli Twoje nogi nie są dobrze nawilżone, włosy będą trudniejsze do przycięcia, co zwiększy ryzyko podrażnienia skóry i zacięć. Golenie suchych włosów może nawet spowodować szybsze stępienie się ostrza.

Jeśli będziesz moczyć nogi w ciepłej kąpieli lub pod prysznicem przez co najmniej trzy do pięciu minut, włoski zgrubieją pod wpływem wody. To pomoże zmiękczyć mieszki włosowe i ułatwi golenie włosów na nogach.

Nałóż żel do golenia

kobieta nakładająca krem ​​na nogę

Po namoczeniu spień żel do golenia i rozprowadź go równomiernie na nogach. Używanie żelu do golenia utrzymuje wilgoć i ułatwia przesuwanie się ostrza maszynki po skórze. Widzisz też, gdzie musisz się jeszcze ogolić, dzięki czemu możesz uniknąć konieczności ponownego golenia w tych miejscach.

Gol się długimi, równomiernymi pociągnięciami

golenie kobiety

Nie musisz mocno naciskać na maszynkę podczas golenia, o ile ostrze jest czyste i ostre. Gol się długimi, równomiernymi pociągnięciami.

Gol się ostrożnie wokół miejsc bardziej kościstych, takich jak kostki i kolana, aby uniknąć przypadkowego zacięcia. A kiedy golisz kolana, spróbuj zgiąć nogę, żeby lepiej ogolić przednią część rzepki, a następnie wyprostować nogę, goląc tylną część.

Przerwij i opłucz ostrze maszynki po każdym pociągnięciu, aby zmyć pozostałości żelu do golenia i włosów z ciała. Nie spiesz się też, by uniknąć zacięć i skaleczeń.

Nawilżaj nogi po goleniu

krem

Kiedy będziesz zadowolona z efektów golenia, opłucz nogi, osusz skórę ręcznikiem i nałóż nawilżający płyn lub olejek. Pomoże to zapobiec podrażnieniom skóry po goleniu i sprawi, że nogi będą nawilżone.
Zbuduj swoją własną maszynkę do golenia. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o wszystkich produktach do depilacji Venus, od żeli do golenia po depilatory.

Przejrzyj kolekcję maszynek do golenia, ostrzy, żeli do golenia, urządzeń elektrycznych i innych produktów Venus, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet, tak aby umożliwiać dokładne golenie i zapewniać gładką skórę.Venus ürünleri, tıraş etmek, şekillendirmek ve düzeltmek istediğiniz her yer için vücudunuz ve tüyleriniz düşünülerek tasarlandı.