Golenie nóg bez podrażnień, czyli jak przygotować skórę do golenia

Odpowiednie przygotowanie skóry do golenia jest kluczowe.

Kobieta trzymająca brzytwę pod prysznicem

Niezależnie od tego, czy golisz się po raz pierwszy, czy po prostu szukasz sposobu na golenie nóg bez podrażnień, oto wskazówki dotyczące przygotowania do golenia, które sprawią, że doświadczenie to będzie łagodniejsze.

Nawilżaj swoją skórę

Golenie spienionych nóg

Kiedy Twoja skóra jest dobrze nawilżona, włosy bardziej odstają od niej, co znacznie ułatwia golenie nóg bez podrażnień. Namocz miejsce, które zamierzasz ogolić, przez około trzy minuty pod ciepłym prysznicem lub w wannie, albo pod bieżącą wodą.

Złuszczaj skórę przed goleniem, jeśli to konieczne

łuszczenie się

Jeśli chcesz, aby golenie było dokładniejsze i trwalsze, spróbuj wykonać peeling przed goleniem. Peeling przed goleniem pomaga usunąć martwy naskórek z powierzchni skóry i sprawia, że maszynka do golenia łatwiej przesuwa się po skórze.
Lepiej jest złuszczać skórę przed goleniem niż po goleniu. W przeciwnym razie możesz ryzykować, że spowodujesz dodatkowe podrażnienia. Dla lepszych rezultatów używaj luffy lub delikatnego peelingu pod prysznicem. Dowiedz się więcej o peelingu przed goleniem.

Dla golenia bez podrażnień pamiętaj o użyciu odpowiedniej ilości żelu do golenia

Kobieta nakładająca krem

Po nawilżeniu skóry nałóż grubą, równomierną ilość żelu do golenia na miejsce, które zamierzasz ogolić. Prawidłowe stosowanie żelu do golenia pomoże zapobiec utracie wilgoci i zapewni dodatkową warstwę ochronną, dzięki której unikniesz zadraśnięć, zacięć i wyrywania włosków podczas golenia, a tym samym ograniczysz swędzenie i podrażnienia skóry po goleniu – zwłaszcza jeśli masz bardziej wrażliwą skórę.
Używając żelu do golenia, możesz także zobaczyć, które miejsca zostały już ogolone maszynką. Dzięki temu unikniesz konieczności ponownego golenia się w różnych miejscach, co zmniejszy ryzyko podrażnienia skóry. Dowiedz się więcej o tym, jak żel do golenia może pomóc Ci w goleniu bez podrażnień i dowiedz się, jak wybrać odpowiedni dla siebie krem do golenia.

Wybierz odpowiednią maszynkę do golenia

brzytwa

Większość ostrzy wystarcza na od pięciu do dziesięciu goleń. Niezależnie od tego, czy używasz maszynki jednorazowej czy wielokrotnego użytku, chcesz mieć pewność, że ostrze jest ostre i czyste. Zmniejszy to prawdopodobieństwo, że poczujesz, jak ostrze ciągnie za włosy lub powoduje odczucie szorstkości podczas przesuwania po skórze. Jeśli stwierdzisz to w przypadku swojego ostrza, czas je wymienić.
Po goleniu pamiętaj, by całkowicie wypłukać maszynkę do golenia, pozostawić ją do wyschnięcia na powietrzu i trzymać w suchym miejscu pod prysznicem. Dowiedz się więcej o wyborze odpowiedniej dla siebie maszynki do golenia.

Dowiedz się, jak golić się we właściwy sposób

golenie kobiety

Twoje szanse na najlepsze efekty golenia będą zależeć od tego, jakie części ciała golisz. Dowiedz się więcej o tym, jak się golić:

  • Nogi: gol się delikatnie od kostek w górę
  • Pod pachami: gol się we wszystkich kierunkach, w których rosną włosy
  • Okolice bikini: najpierw ogol się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków; potem możesz golić się pod włos, aby uzyskać dokładniejsze efekty

Nałóż środek nawilżający

kobieta

Po zakończeniu golenia spłucz, osusz skórę i zastosuj swój ulubiony środek nawilżający. Nawilżanie po goleniu pomoże utrzymać świeżo ogoloną skórę w zdrowym stanie oraz zachować jej nawilżenie. Co więcej, ponieważ mydło i woda często powodują wysuszanie skóry, stosowanie środka nawilżającego po goleniu pomaga ochronić skórę przed utratą wilgoci podczas golenia.

Przejrzyj kolekcję maszynek do golenia, ostrzy, żeli do golenia, urządzeń elektrycznych i innych produktów Venus, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet, tak aby umożliwiać dokładne golenie i zapewniać gładką skórę.Venus ürünleri, tıraş etmek, şekillendirmek ve düzeltmek istediğiniz her yer için vücudunuz ve tüyleriniz düşünülerek tasarlandı.