Dzielenie maszynki do golenia: higiena skóry i inne aspekty

Maszynka to jeden z przedmiotów, którego nie powinno się dzielić, ze względu na higienę skóry, ryzyko infekcji oraz inną konstrukcję dla mężczyzn i kobiet.

Dwie wesołe kobiety przytulające się na plaży

Pożyczanie czyjejś maszynki do golenia może wydawać się wygodne, ale są powody konstrukcyjne i związane z higieną skóry, które sprawiają, że dzielenie się maszynką nie jest dobrym pomysłem.

Czy kobiety mogą używać męskich maszynek do golenia?

Kobieta goli nogi

Nie powinno się dzielić maszynki do golenia z nikim, ani z kobietą, ani z mężczyzną. Możesz używać męskiej maszynki do poprawek i golenia włosków na twarzy, ale jeśli chodzi o golenie większych obszarów ciała, rozważ skorzystanie z maszynki dla kobiet. Maszynki dla mężczyzn są zwykle projektowane z myślą o zaroście na twarzy, ale kobiety mogą golić do 10 razy więcej powierzchni niż mężczyźni – na przykład nogi, pachy i okolice bikini – dlatego maszynki dla kobiet są projektowane tak, by golić te duże powierzchnie podczas jednej sesji.
Wiele maszynek dla kobiet ma kształt bardziej owalny niż kwadratowy, co ułatwia golenie ciaśniejszych miejsc, np. pod pachami. Chociaż mają one tak samo skuteczne ostrza jak maszynki dla mężczyzn, mogą być dodatkowo nawilżone, aby lepiej chronić skórę podczas golenia większych powierzchni, np. na nogach. A ponieważ golenie ciała często wymaga trzymania rączki w wielu pozycjach, rączki maszynek stworzonych dla kobiet są zazwyczaj łatwiejsze do uchwycenia w różnych pozycjach.

Dlaczego nie powinnam dzielić się swoją maszynką do golenia ani pożyczać cudzej?

Różne rodzaje i konstrukcje maszynek do golenia

Ze względu na higienę skóry i ryzyko infekcji nie powinno się dzielić maszynki do golenia z inną osobą. Podczas golenia możesz się skaleczyć lub zaciąć, a jeśli używasz cudzej maszynki, narażasz się na infekcje skóry – i vice versa. Co więcej, możesz nie wiedzieć, jak długo czyjaś maszynka była używana. Jego lub jej maszynka do golenia może być starsza niż myślisz, a golenie tępym ostrzem zwiększa ryzyko zacięć, podrażnień skóry oraz pojawienia się wysypki i krostek.

Jak nie dopuścić do korzystania z cudzej maszynki do golenia?

4 wkłady do żyletek dla kobiet Venus

Jeśli używasz maszynki do golenia z wymiennymi wkładami, rozważ zaopatrzenie się we wkłady, żeby nie sięgać po czyjąś maszynkę, gdy Twoje ostrze stępi się. Posiadanie dodatkowych ostrzy przyda się też, gdy ktoś inny przypadkowo użyje Twojej maszynki – możesz po prostu wymienić zużyte ostrze na nowe, by uniknąć zakażenia krzyżowego. Jeśli używasz jednorazowych maszynek do golenia, miej pod ręką kilka zapasowych. Rozważ też umieszczenie dodatkowej maszynki do golenia w swojej podróżnej torbie z przyborami toaletowymi, żeby nie zapomnieć jej podczas podróży.
Upewnij się, że Twoja maszynka do golenia jest także łatwo rozpoznawalna, zwłaszcza jeśli mieszkasz z kimś, kto używa damskiej maszynki. Posiadanie wyróżniającej się, osobnej maszynki do golenia może zapobiec przypadkowemu skorzystaniu z cudzej.

Aby mieć pewność, że nigdy nie pomylisz maszynki do golenia, rozważ zbudowanie własnej.

krem

W ten sposób możesz wybrać cechy, które odpowiadają Twoim potrzebom w zakresie golenia. Poświęć też chwilę, aby przejrzeć wszystkie dostępne produkty do golenia Venus, w tym maszynki, wkłady, trymery, żele do golenia i inne.

Przejrzyj kolekcję maszynek do golenia, ostrzy, żeli do golenia, urządzeń elektrycznych i innych produktów Venus, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet, tak aby umożliwiać dokładne golenie i zapewniać gładką skórę.Venus ürünleri, tıraş etmek, şekillendirmek ve düzeltmek istediğiniz her yer için vücudunuz ve tüyleriniz düşünülerek tasarlandı.