Jak golić kobiece miejsca intymne?

Golenie bikini nie musi być skomplikowane czy bolesne. Sprawdź nasze wskazówki, jak golić miejsca intymne damskie i ciesz się gładką skórą bez podrażnień!

Czy golenie naprawdę sprawia, że włosy odrastają szybciej i są grubsze?

Zastanawiasz się, jak golić miejsca intymne, aby uniknąć podrażnień skóry i wrastania włosków? Naucz się golić bikini we właściwy sposób, korzystając z tych podstawowych wskazówek. Jeśli kiedykolwiek goliłaś bikini, możesz znać niektóre z typowych efektów ubocznych: podrażnienia po goleniu, skóra w stanie zapalnym, wrastające włoski i podrażnienia skóry. Wiedza o tym, jak prawidłowo golić bikini, zminimalizuje takie przypadki. Oto najważniejsze wskazówki dotyczące golenia bikini.

Wybierz odpowiednie przybory do golenia

Jeśli Twoje włoski w okolicy bikini są trochę za długie, należy je najpierw przyciąć, zanim użyjesz maszynki do golenia. W celu przycięcia włosków w miejscach intymnych możesz zainwestować w trymer do bikini, golarkę elektryczną lub użyć nożyczek. Następnie wybierz maszynkę do golenia, by dokończyć zadanie.

Używaj ostrego ostrza

Nie należy używać tępego ostrza do golenia jakiejkolwiek części ciała, a zwłaszcza okolic bikini. Regularnie wymieniaj ostrze maszynki do golenia – zwłaszcza jeśli zaczyna ono ciągnąć za włosy, powoduje odczucie szorstkości na skórze lub jeśli zauważysz, że po goleniu skóra swędzi cię bardziej niż zwykle. Wszystkie te oznaki wskazują, że czas wymienić ostrze. Używanie tępych ostrzy może zwiększyć ryzyko podrażnienia skóry. W zależności od tego, jak często się golisz, ostrze może wytrzymać od pięciu do dziesięciu goleń, zanim będzie potrzebne nowe.

Nawilżaj skórę

Zanurz okolice bikini w ciepłej wodzie w wannie lub pod prysznicem na co najmniej pięć minut. Pomoże to nawilżyć zarówno skórę, jak i włoski, dzięki czemu łatwiej będzie je ścinać.

Użyj peelingu

Kiedy już w pełni nawilżysz skórę, rozważ peeling w okolicach bikini. Użyj luffy lub delikatnego peelingu i lekko przetrzyj okolice bikini, aby usunąć martwy naskórek i włoski. Peeling pomaga zmniejszyć podrażnienia skóry spowodowane goleniem.

Nałóż żel do golenia

Używanie żelu do golenia jest ważne, zwłaszcza w przypadku bardziej wrażliwej skóry, takiej jak w okolicach bikini. Żel do golenia ułatwia przesuwanie się ostrza po skórze, minimalizując ryzyko podrażnień po goleniu. Zastosuj go ponownie, jeśli zmyje się podczas golenia.

Gol się delikatnie, równomiernymi pociągnięciami

Wykonując równomierne pociągnięcia, bardzo delikatnie ogol okolice bikini zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Nie musisz wywierać dużego nacisku na maszynkę do golenia. W rzeczywistości, jeśli dysponujesz ostrym ostrzem, powinno ono wykonać większość pracy za ciebie.

Uważaj przy goleniu pod włos

Jeśli delikatne golenie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów nie jest wystarczająco dokładne, nałóż więcej żelu do golenia i ostrożnie gol się pod włos. Pamiętaj o tym, jak wrażliwa jest skóra wokół linii bikini, więc im mniej pociągnięć maszynką, tym lepiej.

Opłucz okolice bikini i maszynkę do golenia

Po zakończeniu golenia spłucz linię bikini, najlepiej chłodną wodą – możesz też użyć zimnej ściereczki, przyciskając ją do skóry przez minutę lub dwie – a następnie osusz skórę. Wyczyść też swoją maszynkę i odstaw ją do wyschnięcia.

Nałóż środek nawilżający

Po osuszeniu się nałóż środek nawilżający lub olejek, najlepiej bezalkoholowy, po obu stronach linii bikini. Ponieważ mydło może wysuszać skórę, użycie płynu lub olejku nawilżającego po goleniu bikini pomoże zapobiec swędzącym podrażnieniom i utrzymać nawilżenie, którego potrzebuje twoja skóra.
Potrzebujesz nowej maszynki do golenia, zanim przystąpisz do golenia okolic bikini? Dowiedz się, jak możesz zbudować swoją własną. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z asortymentem produktów do golenia Venus.

Przejrzyj kolekcję maszynek do golenia, ostrzy, żeli do golenia, urządzeń elektrycznych i innych produktów Venus, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet, tak aby umożliwiać dokładne golenie i zapewniać gładką skórę.Venus ürünleri, tıraş etmek, şekillendirmek ve düzeltmek istediğiniz her yer için vücudunuz ve tüyleriniz düşünülerek tasarlandı.