Jak golić miejsca intymne?

Zastanawiasz się, jak golić miejsca intymne, aby uniknąć podrażnień skóry i wrastania włosków? Naucz się golić okolice bikini we właściwy sposób, korzystając z tych podstawowych wskazówek.

Kobieta goli linię bikini brzytwą

Zastanawiasz się, jak golić miejsca intymne, aby uniknąć podrażnień skóry i wrastania włosków? Naucz się golić okolice bikini we właściwy sposób, korzystając z tych podstawowych wskazówek. Jeśli kiedykolwiek depilowałaś okolice bikini, możesz znać niektóre z typowych efektów ubocznych: podrażnienia po goleniu, stan zapalny skóry, wrastające włoski i podrażnienia skóry. Wiedza o tym, jak poprawnie golić okolice bikini, pomoże Ci zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. Oto najważniejsze wskazówki dotyczące golenia okolic bikini.

Wybierz odpowiednie przybory do golenia

Niebiesko-biała maszynka do golenia z kwadratową główką z 2 ostrzami

Jeśli Twoje włoski w okolicy bikini są długie, przed użyciem maszynki do golenia należy je przyciąć. W celu przycięcia włosków w miejscach intymnych możesz zainwestować w trymer do bikini, golarkę elektryczną lub użyć nożyczek. Następnie wybierz maszynkę, która najbardziej Ci odpowiada, by dokończyć zadanie.

Używaj ostrego ostrza

Odłączana głowica maszynki do golenia z 2 ostrzami

Nie należy używać tępego ostrza do golenia jakiejkolwiek części ciała, a zwłaszcza okolic bikini. Regularnie wymieniaj ostrze maszynki do golenia – zwłaszcza jeśli zaczyna ciągnąć za włosy, nie przesuwa się gładko po skórze lub jeśli po goleniu skóra swędzi bardziej niż zwykle. To zawsze sygnał, że czas je wymienić. Używanie tępych ostrzy zwiększa ryzyko podrażnienia skóry. Zależnie od tego, jak często się golisz, ostrze może posłużyć na 5–10 zabiegów golenia, później należy wymienić je na nowe.

Nawilżenie skóry

Kobiece nogi w kąpieli z bąbelkami

Zanurz się w ciepłej wodzie w wannie lub weź co najmniej pięciominutowy prysznic. Nawilżenie skóry i włosów ułatwi golenie.

Odrobina peelingu

Kobieta nakładająca produkt na okolice bikini

Po odpowiednim nawilżeniu skóry wykonaj peeling w okolicach bikini. Użyj gąbki lub delikatnego peelingu, lekko pocierając okolice bikini, aby usunąć martwy naskórek i luźne włoski. Peeling pomaga łagodzić podrażnienie skóry przy goleniu.

Nałóż żel do golenia

Kobieta nakładająca produkt na okolice bikini

Używanie żelu do golenia jest ważne, zwłaszcza na tak wrażliwej skórze, jak w okolicach bikini. Żel do golenia ułatwia przesuwanie ostrza po skórze, minimalizując ryzyko podrażnień po goleniu. Jeśli w trakcie golenia żel zmyje się, nałóż go ponownie.

Delikatne, równomierne pociągnięcia

Kobieta goli swoją linię bikini

W strefie bikini wykonuj bardzo delikatne, równomierne pociągnięcia, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Nie musisz naciskać mocno na maszynkę do golenia. Tak naprawdę jeśli ostrze jest wystarczająco ostre, usuwa włoski bez trudu.

Uważaj przy goleniu pod włos

Kobieta goli okolice brzucha

Jeśli delikatne golenie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów nie jest wystarczająco dokładne, nałóż więcej żelu i ostrożnie gol pod włos. Pamiętaj, że skóra w strefie bikini jest bardzo wrażliwa. Im mniej pociągnięć maszynką, tym lepiej.

Opłucz skórę i maszynkę

Kobieta goli okolice łonowe brzytwą Venus

Po goleniu opłucz skórę w okolicach bikini, najlepiej chłodną wodą. Możesz też przyłożyć do skóry chłodną myjkę na minutę lub dwie. Następnie delikatnie osusz skórę. Pamiętaj też o oczyszczeniu maszynki i odłóż ją do wyschnięcia.

Nałóż balsam nawilżający

Kobieta wlewająca olej z zakraplacza do dłoni

Po osuszeniu skóry nałóż po obu stronach strefy bikini nawilżający balsam lub olejek, najlepiej bezalkoholowy. Ponieważ mydło może wysuszać skórę, po goleniu warto użyć balsamu lub olejku nawilżającego , aby zapobiec podrażnieniu skóry i odpowiednio ją nawilżyć.

Potrzebujesz nowej maszynki do golenia? Dowiedz się, jak zbudować własną maszynkę. Kliknij tutaj, aby sprawdzić dostępny asortyment produktów do golenia Venus.

Przejrzyj kolekcję maszynek do golenia, ostrzy, żeli do golenia, urządzeń elektrycznych i innych produktów Venus, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet, tak aby umożliwiać dokładne golenie i zapewniać gładką skórę.Venus ürünleri, tıraş etmek, şekillendirmek ve düzeltmek istediğiniz her yer için vücudunuz ve tüyleriniz düşünülerek tasarlandı.