Golenie bez pianki jest OK: 14 najczęstszych mitów na temat golenia

Wiele osób uważa, że codziennie golenie jest szkodliwe, a golenie bez pianki nie powoduje podrażnień. Poznaj 14 największych mitów o goleniu!

Kobieta goli nogę

Przy tak dużej ilości informacji na temat golenia, czasem trudno jest oddzielić fakty od fikcji. Oto 14 najczęstszych mitów na temat golenia, które zostały obalone.

Golenie włosów przyspiesza wzrost i sprawia, że odrastające włosy są grubsze i ciemniejsze.

Kobieta goli pachę

To genetyka i hormony wpływają na kolor, grubość i wzrost włosów na ciele, a nie golenie. Ostrze ścina włoski na powierzchni skóry, co może sprawić, że odrastające włoski będą wydawać się grubsze i ciemniejsze. Również szybkość odrastania włosów może być różna. Na przykład włosy pod pachami rosną o 50 procent szybciej niż włosy na nogach. Przekonanie, że golenie włosów przyspiesza wzrost, jest mitem. Przeczytaj więcej, tutaj.

Używanie nowego, ostrego ostrza powoduje więcej zadrapań i skaleczeń niż korzystanie z przytępionego ostrza.

Używanie nowego, ostrego ostrza powoduje więcej zadrapań i skaleczeń niż korzystanie z przytępionego ostrza.

Stępione ostrze maszynki do golenia może powodować więcej zadrapań, skaleczeń i podrażnień skóry niż nowe, ostre ostrze. Tępe ostrza mogą ciągnąć za włosy i sprawiać wrażenie szorstkich podczas przesuwania maszynki po skórze, co może powodować więcej podrażnień po goleniu. Ostre maszynki gładko przesuwają się po skórze, a lekkie dotknięcie maszynki to wszystko, czego potrzebujesz, by wykonać zadanie. Używanie ostrej maszynki pozwala też na lepsze i szybsze golenie, podczas gdy tępa maszynka może wymagać kilku przesunięć po tym samym obszarze, by skutecznie ściąć włoski na powierzchni, co zwiększa ryzyko podrażnień skóry. Jeśli wydaje Ci się, że Twoje ostrze jest tępe, czas je wymienić.

Mocno naciskając na maszynkę, będziesz mogła się dokładniej ogolić.

Kobieta goli nogę na suchej skórze

Zbyt mocny nacisk na ostrze maszynki do golenia zwiększa ryzyko powstania zadrapań i skaleczeń. Jeśli tylko ostrze Twojej maszynki jest ostre, naciśnij lekko na uchwyt i pozwól, by ostrze wykonało pracę za Ciebie.

Golenie tego samego miejsca więcej niż raz zapewni dokładniejsze efekty.

Kobieta goli nogę

Wielokrotne golenie tego samego miejsca może podrażnić Twoją skórę. Jeśli pierwsze przejechanie maszynką nie zapewni Ci wystarczająco dokładnego golenia, nałóż ponownie żel do golenia i delikatnie ogol się w tym miejscu. Jeśli nadal masz problemy z goleniem na gładko, być może nadszedł czas, by zmienić maszynkę lub wypróbować model z większą liczbą ostrzy.

Golenie sprawi, że opalenizna szybciej wyblaknie.

Kobieta w piance goląca pachy brzytwą Venus

Nie zgolisz opalenizny. Regularne golenie może wzmocnić Twoją opaleniznę, ponieważ pomaga usunąć łuszczącą się, martwą skórę.

Pożyczanie cudzej maszynki do golenia jest w porządku.

Różne typy i konstrukcje maszynek do golenia

Nigdy nie należy dzielić się maszynkami do golenia ze względów konstrukcyjnych i sanitarnych. Używanie cudzego ostrza może spowodować infekcje, jeśli się skaleczysz. Co więcej, maszynki do golenia są inaczej zaprojektowane dla mężczyzn i kobiet; maszynki dla mężczyzn są zwykle tworzone z myślą o zaroście na twarzy, podczas gdy maszynki dla kobiet są zaprojektowane specjalnie do golenia większych i bardziej krągłych obszarów, takich jak nogi.Dowiedz się więcej o tym, dlaczego nie należy dzielić się maszynkami do golenia.

Golenie bez pianki lub żelu jest bezpieczne; golenie mydłem i wodą działa równie dobrze.

Kobieta nakładająca żel do golenia na nogę

Żele do golenia utrzymują wilgoć i pomagają chronić skórę przed podrażnieniami. Golenie przy użyciu mydła wysusza skórę i zwiększa ryzyko podrażnień. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze kremy i żele do golenia.

Jeśli się spieszysz, możesz golić się bez wody.

Nogi pokryte pianką w wannie

Golenie suchej skóry może powodować podrażnienia skóry, wysypkę i wrastanie włosków. Moczenie przez trzy do pięciu minut miejsca, które zamierzasz ogolić, zmiękczy mieszki włosowe i ułatwi poślizg maszynki na skórze.

Woskowanie nie powoduje wrastania włosków, tylko golenie.

wosk

Zarówno depilacja woskiem, jak i golenie mogą powodować wrastanie włosków. Aby uchronić skórę przed podrażnieniami podczas golenia, najpierw zrób peeling, aby usunąć martwy naskórek i naucz się, jak prawidłowo się golić. Przeczytaj więcej o wrastaniu włosków i o tym, jak temu zapobiegać.

Golenie wrażliwych miejsc, takich jak linia bikini, jest zbyt trudne, by robić to samodzielnie.

Kobieta goli okolice łonowe brzytwą Venus

Możesz golić wrażliwe miejsca, takie jak linia bikini w zaciszu własnego domu, stosując się do odpowiednich kroków i używając właściwych przyborów do golenia.

Codzienne golenie jest szkodliwe dla Twojej skóry.

Kobieta goli nogę w łazience

To, jak się golisz, jest ważniejsze niż to, jak często się golisz. Jeśli chcesz, możesz golić się codziennie, pod warunkiem, że będziesz to robić prawidłowo, by chronić skórę przed podrażnieniami.

Powinno się golić dzień przed imprezą, a nie w jej dniu.

kobieta goląca pachę

Zapewnienie skórze czasu na regenerację po goleniu minimalizuje ryzyko podrażnień, zwłaszcza w przypadku tak wrażliwych miejsc jak pachy. Możesz jednak ogolić się w dniu imprezy, stosując się do odpowiednich kroków.

Golenie pozostawia skórę suchą i łuszczącą się.

Kobieta goli nogę

Ostre ostrze maszynki do golenia może zgolić suche i łuszczące się komórki skóry razem z włosami. Prawidłowe golenie pomaga więc zachować zdrowszą skórę. Pamiętaj, żeby po goleniu zastosować balsam lub olejek nawilżający, który pomoże utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

Nie powinno się golić zimą.

Nogi w zimowych skarpetkach

Decyzja o goleniu lub nie goleniu się zimą jest kwestią osobistych preferencji. Niemniej jednak golenie usuwa warstwy martwego naskórka i zmniejsza tarcie włosów o ubranie, co pomaga zapobiegać otarciom i przesuszeniu skóry spowodowanym przez surową zimową pogodę.

Przejrzyj kolekcję maszynek do golenia, ostrzy, żeli do golenia, urządzeń elektrycznych i innych produktów Venus, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet, tak aby umożliwiać dokładne golenie i zapewniać gładką skórę.Venus ürünleri, tıraş etmek, şekillendirmek ve düzeltmek istediğiniz her yer için vücudunuz ve tüyleriniz düşünülerek tasarlandı.