Czy golenie naprawdę sprawia, że włosy odrastają szybciej i są grubsze?

Irytują cię wrastające włoski i guzki po goleniu?

Kobieta uśmiecha się na plaży

Dowiedz się, czy rzeczywiście po goleniu włosy odrastają mocniejsze i rosną szybciej. Większość z nas słyszała mit, że włosy po goleniu odrastają szybciej i są mocniejsze. Być może nawet wahałaś się lub zdecydowałaś się nie golić pewnych obszarów swojego ciała.

Czy po goleniu włosy odrastają mocniejsze?

Kobieta goląca nogę brzytwą w łazience

Nawet jeśli wydaje Ci się, że po goleniu Twoje włosy są mocniejsze, to w rzeczywistości tak nie jest. I jest tak niezależnie od tego, czy golisz okolice bikini, nogi, ręce czy pachy. Kiedy się golisz, maszynka do golenia ścina włosy z powierzchni skóry, ale nie usuwa ich całkowicie, tylko część. Reszta włókna i korzeń włosa znajdują się nadal pod powierzchnią skóry.
Kiedy włoski zaczną z powrotem wyłaniać się z powierzchni skóry, mogą wyglądać i wydawać się grubsze ze względu na tępy koniec, na którym maszynka ścięła włoski, ale tak naprawdę nie są.

Czy włosy po goleniu odrastają szybciej?

Kobieta goląca pachę brzytwą w łazience

Czynność golenia nie sprawia, że włosy odrastają szybciej, odpowiedzialna jest za to Twoja genetyka. Struktura włosów i ich odrastanie zależą od Twoich genów. Niektórzy ludzie mają więcej włosów niż inni; niektórzy mają grubsze włosy niż inni; a włosy każdego człowieka odrastają w różnym tempie. Na przykład osoba z delikatnymi włosami o jaśniejszym kolorze może nie musieć golić się tak często, jak osoba z naturalnie ciemnymi, gęstymi włosami.

Dlaczego po goleniu włosy odrastają szybciej w niektórych miejscach niż w innych?

Kobieta goli włosy pod pachami

Tak jak włosy na ciele odrastają w różnym tempie u różnych osób, tak samo włosy w różnych obszarach ciała mogą odrastać w różnym tempie. Na przykład włosy pod pachami odrastają o 50% szybciej niż włosy na nogach. To dlatego, jeśli golisz oba obszary, możesz częściej golić pachy niż nogi.

Jakich innych metod usuwania włosków mogę spróbować, aby nie odrastały tak szybko?

Kolaż obrazów

Ponieważ w wyniku golenia wycinana jest tylko część włosa, inne metody depilacji mogą sprawić, że włosy nie będą odrastać przez dłuższy czas. Na przykład woskowanie usuwa włoski od nasady, co może spowodować, że włoski wyrosną ponad powierzchnię skóry po dłuższym czasie. Zarówno depilacja, w ramach której włoski usuwane są mechanicznie, jak i depilacja laserowa są rozwiązaniami zapewniającymi dłużej utrzymujące się efekty.

Przejrzyj kolekcję maszynek do golenia, ostrzy, żeli do golenia, urządzeń elektrycznych i innych produktów Venus, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet, tak aby umożliwiać dokładne golenie i zapewniać gładką skórę.Venus ürünleri, tıraş etmek, şekillendirmek ve düzeltmek istediğiniz her yer için vücudunuz ve tüyleriniz düşünülerek tasarlandı.