Jak usunąć lub przyciąć owłosienie w okolicach bikini

Zastanawiasz się, jak uniknąć podrażnień i wrastania włosków przy goleniu lub przycinaniu owłosienia w strefie bikini? Odkryj najlepsze metody i przybory do usuwania lub przycinania owłosienia w miejscach intymnych.

Kobieta robi koło wozu na plaży

Umiejętność właściwego usuwania owłosienia w miejscach intymnych (inaczej: z okolic bikini) zmniejsza ryzyko podrażnienia skóry. Dowiedz się, jak skutecznie usuwać włosy w okolicach bikini i zapewnić skórze odpowiednią ochronę. Skóra w okolicach bikini jest bardzo wrażliwa, a włoski są grube i szorstkie. Dlatego musisz zachować szczególną ostrożność przy ich usuwaniu w tych miejscach, aby jej nie podrażnić. Poniższe wskazówki pomogą Ci odpowiednio zadbać o ochronę skóry. A jeśli interesuje Cię tylko golenie okolic linii bikini, kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się, jak robić to poprawnie.

Jak przycinać włosy łonowe?

Kobieta goli okolice brzucha

Aby przyciąć lub wystylizować włosy łonowe, użyj nożyczek, maszynki elektrycznej lub trymera do bikini, by skrócić je do pożądanej długości. Kiedy przycinasz włosy w miejscach, które nie są dobrze widoczne, skorzystaj z lusterka, żeby widzieć, co robisz. W ten sposób minimalizujesz ryzyko błędu, skaleczenia się lub podrażnienia.

Jak golić miejsca intymne?

Kobieta goli okolice brzucha

W przypadku wrażliwych miejsc, takich jak okolice bikini, odpowiednie golenie jest szczególnie ważne, aby uniknąć podrażnień i wrastania włosków. Oto kilka podstawowych kroków przy goleniu miejsc intymnych.

Skróć włosy przed goleniem

Trymer do bikini na niebieskim tle

Jeśli włoski są nieco za długie, przed goleniem warto je przyciąć. Skrócenie owłosienia pomaga chronić skórę przed podrażnieniem – unikasz powtarzania golenia w miejscach, w których włosy są dłuższe. Poza tym ostrze maszynki wystarczy na dłużej.

Wykonaj peeling, aby usunąć martwy naskórek

Kobieta nakładająca produkt na okolice bikini

Po przycięciu dłuższych włosków użyj łagodnego peelingu, gąbki lub rękawic do peelingu, delikatnie pocierając okolice bikini. Peeling przed goleniem usuwa martwy naskórek, który mógłby powodować wrastanie włosków. Dowiedz się więcej o wrastaniu włosków i jak temu zapobiec.

Użyj ostrej, czystej maszynki do golenia

Odłączana głowica maszynki do golenia z 2 ostrzami

Używanie tępego ostrza zwiększa ryzyko wystąpienia podrażnień skóry, wysypki i krostek. Do golenia używaj wyłącznie ostrej, czystej maszynki. Jeśli ostrze nie przesuwa się gładko po skórze, ciągnie za włosy lub jeśli skóra po goleniu swędzi bardziej niż zwykle, czas je wymienić. Rozważ używanie maszynki przeznaczonej do golenia okolic bikini, by zapobiec przenoszeniu bakterii, jeśli skaleczysz się lub zatniesz podczas golenia. Jeśli potrzebujesz nowej maszynki, spróbuj zbudować własną; kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie dostępne produkty do golenia.

Nawilż i umyj okolic bikini przed goleniem

Kobiece nogi w kąpieli z bąbelkami

Zanurz się w ciepłej wodzie w wannie, bądź nawilż okolice bikini pod prysznicem przez co najmniej pięć minut. Skóra powinna być czysta, zanim rozpoczniesz golenie. Pomaga to zmiękczyć mieszki włosowe, dzięki czemu łatwiej usuwa się owłosienie.

Nałóż obfitą warstwę kremu do golenia

Kobieta nakładająca produkt na okolice bikini

Żel lub krem do golenia pomaga zachować odpowiednie nawilżenie w trakcie golenia i umożliwia gładkie przesuwanie ostrza po skórze. Używanie kremu do golenia zapobiega też przypadkowemu ponownemu goleniu tych samych miejsc, co może podrażnić skórę w okolicach bikini.

Golenie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów

Kobieta goli swoją linię bikini

Delikatnie przyłóż maszynkę, naciągnij skórę i przesuwaj maszynkę krótkimi, równomiernymi pociągnięciami, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Opłucz maszynkę po każdym pociągnięciu, aby ostrze było stale czyste. Aby dokładniej się ogolić, nałóż ponownie żel i ostrożnie wykonaj golenie pod włos.

Po goleniu nałóż balsam nawilżający

Kobieta wlewająca olej z zakraplacza do dłoni

Po zakończeniu golenia opłucz okolice bikini, osusz skórę i nałóż delikatny kosmetyk nawilżający, najlepiej taki, który nie zawiera alkoholu. Aby zwiększyć ochronę skóry, daj jej odpocząć co najmniej godzinę, zanim założysz obcisłe ubranie. Oprócz przycinania i golenia włosów łonowych istnieje wiele różnych metod depilacji: możesz usunąć włoski na powierzchni skóry, u nasady włosa albo zastosować bardziej trwałe rozwiązanie. Najważniejsze to znaleźć taką metodę depilacji, która odpowiada Twoim potrzebom. Dowiedz się więcej o różnych metodach usuwania włosów, od kremów po depilatory.

Przejrzyj kolekcję maszynek do golenia, ostrzy, żeli do golenia, urządzeń elektrycznych i innych produktów Venus, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet, tak aby umożliwiać dokładne golenie i zapewniać gładką skórę.Venus ürünleri, tıraş etmek, şekillendirmek ve düzeltmek istediğiniz her yer için vücudunuz ve tüyleriniz düşünülerek tasarlandı.