Jak usunąć lub przyciąć owłosienie w okolicach bikini

Usuwanie włosów łonowych nie musi być wyzwaniem. Nasze wskazówki sprawią, że przycinanie i golenie włosów łonowych stanie się łatwe i bezpieczne!

Wiedza o tym, jak prawidłowo usuwać włosy z okolicy bikini, zmniejsza ryzyko podrażnienia skóry. Poznaj podstawowe wskazówki, jak skutecznie usuwać włosy w okolicy bikini, by lepiej chronić swoją skórę. Ponieważ skóra w okolicach bikini jest wrażliwa, a włoski są grube i szorstkie, musisz zachować szczególną ostrożność podczas usuwania włosów w tych miejscach, by nie dopuścić do podrażnienia skóry. Poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki dotyczące usuwania owłosienia w okolicy bikini, o których warto pamiętać, by chronić swoją skórę. A jeśli interesuje Cię tylko golenie okolic linii bikini, kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się, jak robić to poprawnie.

Przycinanie włosów łonowych w okolicach bikini

Jeśli chcesz po prostu przyciąć lub wystylizować włosy łonowe, użyj nożyczek, maszynki elektrycznej lub trymera do bikini, by skrócić je do pożądanej długości. Kiedy przycinasz włosy w miejscach, które nie są dobrze widoczne, weź do ręki lusterko, żeby widzieć, co robisz, i zminimalizować ryzyko popełnienia błędu, skaleczenia lub podrażnienia. Przycinanie włosów łonowych to także ważny krok przed goleniem obszaru bikini. Pomaga chronić skórę przed podrażnieniami poprzez unikanie ponownego golenia w miejscach, gdzie włosy są dłuższe, i pomaga utrzymać ostrość ostrza maszynki na dłużej.

Golenie włosów łonowych w okolicach bikini

Zwłaszcza w przypadku bardziej wrażliwych miejsc, takich jak okolice bikini, wiedza o tym, jak prawidłowo golić włosy łonowe, by uniknąć podrażnień po goleniu i wrastania włosków, jest bardzo ważna. Oto kilka podstawowych kroków dotyczących golenia włosów łonowych.

Peeling w celu usunięcia martwych komórek skóry

Po przycięciu długich włosów, jeśli to konieczne, użyj delikatnego peelingu, luffy lub rękawic złuszczających i przeprowadź delikatny peeling okolic bikini. [Złuszczanie naskórka](/pl-pl/jak-sie-golic-przewodnik-dla kobiet/usuwanie-owlosienia-u-kobiet/metody-usuwania-wloskow-dla-kobiet) przed goleniem pomaga usunąć jego martwą warstwę, która może powodować wrastanie włosków. Dowiedz się więcej o wrastaniu włosków i o tym, jak temu zapobiegać.

Używaj ostrej, czystej maszynki do golenia

Używanie tępego ostrza zwiększa ryzyko wystąpienia podrażnień skóry, wysypki i krostek, dlatego podczas golenia używaj ostrej, czystej maszynki. Jeśli ostrze powoduje odczucie szorstkości na skórze, ciągnie za włosy lub po goleniu skóra swędzi Cię bardziej niż zwykle, czas je wymienić. Co więcej, rozważ używanie specjalnej maszynki do golenia okolic bikini, by zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii, jeśli się skaleczysz lub zatniesz podczas golenia włosów łonowych. Jeśli potrzebujesz nowej maszynki do golenia przed następnym goleniem, spróbuj zbudować swoją własną; kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie dostępne produkty do golenia.

Nawilżaj i myj okolice bikini przed goleniem

Namocz okolice bikini przez co najmniej pięć minut pod ciepłym prysznicem lub w wannie i upewnij się przed goleniem, że skóra jest czysta. Pomaga to zmiękczyć mieszki włosowe, dzięki czemu łatwiej ścinać włoski.

Nałóż obfitą warstwę kremu do golenia

Żel do golenia pomaga utrzymać wilgoć podczas golenia i sprawia, że ostrze przesuwa się gładko po skórze. Używanie kremu do golenia zapobiega też przypadkowemu ponownemu goleniu tych samych miejsc, co może podrażnić skórę w okolicach bikini.

Gol się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów

Delikatnie naciśnij na maszynkę, napnij skórę i gol się krótkimi, równomiernymi pociągnięciami zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Wypłucz maszynkę po każdym pociągnięciu, by utrzymać ostrza w czystości. Aby dokładniej się ogolić, nałóż ponownie żel i starannie ogol się przeciwnie do kierunku wzrostu włosów.

Po zakończeniu golenia zastosuj środek nawilżający

Po zakończeniu golenia opłucz okolice bikini, osusz skórę i zastosuj delikatny środek nawilżający, najlepiej bezalkoholowy. Dla dodatkowej ochrony pozwól skórze dojść do siebie przez co najmniej godzinę, zanim założysz obcisłe ubranie.

Jakie są inne metody usuwania włosów łonowych w okolicach bikini?

Oprócz przycinania i golenia włosów łonowych, istnieje wiele metod depilacji, które możesz wypróbować, niezależnie od tego, czy chcesz usunąć włoski na powierzchni skóry, u ich nasady, czy też znaleźć bardziej trwałe rozwiązanie. Najważniejsze jest znalezienie metody usuwania włosków łonowych, która odpowiada Twoim potrzebom. Dowiedz się więcej o różnych metodach usuwania włosów, od woskowania po depilację.

Przejrzyj kolekcję maszynek do golenia, ostrzy, żeli do golenia, urządzeń elektrycznych i innych produktów Venus, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet, tak aby umożliwiać dokładne golenie i zapewniać gładką skórę.Venus ürünleri, tıraş etmek, şekillendirmek ve düzeltmek istediğiniz her yer için vücudunuz ve tüyleriniz düşünülerek tasarlandı.