Jak wybrać najlepsze kremy i żele do golenia dla kobiet

Zastanawiasz się, czy wybrać żel, czy piankę do golenia dla kobiet? Nasz poradnik pomoże ci wybrać kosmetyk do golenia odpowiedni dla twojego typu skóry

golenie nóg

Mając do wyboru tak wiele żeli i kremów do golenia dla kobiet, skąd możesz wiedzieć, który z nich jest odpowiedni właśnie dla Twoich potrzeb? Używanie pianek i żeli do golenia to bardzo ważny krok. Pozwalają zachować wilgoć podczas golenia, ułatwiają przesuwanie się maszynki po skórze i pomagają śledzić pociągnięcia maszynki, dzięki czemu nie przeoczysz żadnego miejsca. Ale przy tak wielu dostępnych opcjach, skąd masz wiedzieć, którą wybrać?

Najlepsze żele i kremy do golenia do skóry wrażliwej

golenie nóg

Jeśli masz wrażliwą skórę, należy wybrać krem do golenia, który nie zawiera substancji drażniących. Wybierz żel do golenia, który został stworzony specjalnie z myślą o skórze wrażliwej, aby mieć pewność, że nadal uzyskujesz nawilżenie i ochronę, których potrzebujesz, bez składników, które mogą podrażniać Twoją skórę.

Najlepsze żele i kremy do golenia do skóry suchej

woskowanie

Niektóre kosmetyki do golenia mogą wysuszać skórę, co jest szczególnie uciążliwe, jeśli Twoja skóra jest już podatna na przesuszenie. Używaj żelu do golenia z gliceryną, która pomaga skórze przyciągać i zatrzymywać jej naturalną wilgoć, dzięki czemu skóra po goleniu jest zdrowsza i bardziej nawilżona.

Najlepsze żele i kremy do golenia dla kobiet z substancjami zapachowymi

ruda kobieta

Jeśli chcesz pachnieć świeżo, wypróbuj pachnący żel do golenia. Jest mnóstwo pianek do golenia o ciekawych zapachach. Wybierz więc produkt, którego zapach najbardziej Ci odpowiada, zapewniający jednocześnie nawilżenie, którego potrzebujesz podczas golenia.

Najlepsze żele i kremy do golenia z substancjami oczyszczającymi

Kobieta goląca nogę żelem do golenia

Zanim nałożysz żel do golenia, upewnij się, że skóra jest dobrze nawilżona, mocząc miejsce, które zamierzasz ogolić, w ciepłej wodzie pod prysznicem lub w wannie przez trzy do pięciu minut. Następnie użycie żelu do golenia pomaga utrzymać to nawilżenie. Jeśli chcesz szybciej umyć się i ogolić, wypróbuj żel do golenia, który łączy w sobie środki do mycia ciała i krem do golenia, aby delikatnie oczyścić i nawilżyć skórę w tym samym czasie.

Najlepsze żele i kremy do golenia zapewniające dodatkowe nawilżenie

kąpieli

Jeśli Twoja skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia podczas golenia, wypróbuj żel z zaawansowaną formułą nawilżającą. Żele do golenia są zazwyczaj przeznaczone do osłaniania skóry podczas golenia oraz zapewnienia jej dodatkowej warstwy nawilżenia.

Co zrobić, jeśli nie chcesz używać kremu do golenia

kobieta goli nogę

Nigdy nie należy golić się na sucho, gdyż może powodować to podrażnienia skóry i wrastanie włosków. Jeśli jednak wolisz golić się maszynką, ale nie masz czasu na stosowanie żelu do golenia, wypróbuj maszynkę do golenia z wbudowanymi ochronnymi paskami nawilżającymi. Maszynki do golenia z dołączonym paskiem nawilżającym nadal zapobiegają podrażnieniom skóry i utrzymują jej nawilżenie, ale nie musisz nakładać przed goleniem dodatkowej warstwy kremu. Tego typu maszynki są też wygodniejsze w użyciu.

Chcesz wybrać odpowiedni dla siebie żel do golenia? Pozwól nam pomóc.

Przejrzyj kolekcję maszynek do golenia, ostrzy, żeli do golenia, urządzeń elektrycznych i innych produktów Venus, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet, tak aby umożliwiać dokładne golenie i zapewniać gładką skórę.Venus ürünleri, tıraş etmek, şekillendirmek ve düzeltmek istediğiniz her yer için vücudunuz ve tüyleriniz düşünülerek tasarlandı.