Jak czyścić maszynkę do golenia

Czy wiesz, że regularne czyszczenie maszynki do golenia jest ważne dla higieny i unikania podrażnień skóry? Dowiedz się, jak wyczyścić maszynkę do golenia

Kobieta goli nogę

Używanie zanieczyszczonej maszynki nie tylko może zmniejszyć szanse na dokładniejsze golenie, ale może też powodować podrażnienia skóry, wysypkę i krostki. Aby zapewnić sobie lepsze golenie, poznaj kilka prostych kroków, jak prawidłowo wyczyścić maszynkę do golenia.

Przepłucz maszynkę do golenia przed jej użyciem

Rura do kąpieli z bieżącą wodą

Kiedy przygotowujesz się do golenia, opłucz maszynkę pod ciepłą wodą. Jest to ważny krok, pozwalający aktywować nawilżanie podczas golenia, a także upewnić się, że na ostrzach nie ma resztek ściętych włosów i żelu z poprzedniego golenia. Podczas płukania zajrzyj między ostrza i za wkład z ostrzami, aby upewnić się, że wszystko jest czyste, zanim zaczniesz się golić.

Płucz ostrza maszynki po każdym pociągnięciu

Kobieta goli nogę w łazience

Podczas golenia płucz ostrze maszynki po każdym pociągnięciu. Pomaga to utrzymać ostrość ostrzy i chroni skórę przed podrażnieniem, wysypką i krostkami.

Opłucz maszynkę do golenia po jej użyciu

Wanna z bieżącą wodą

Opłukiwanie maszynki do golenia po zakończeniu golenia jest bardzo ważne, ponieważ może przedłużyć żywotność ostrzy maszynki, utrzymując je dłużej czystymi i ostrymi.

Odpowiednio przechowuj maszynkę do golenia, trzymając ją w suchym miejscu

Luksusowa maszynka do golenia

Po opłukaniu maszynki staraj się przechowywać ją pod prysznicem w suchym miejscu, aby uniknąć rdzy na ostrzach. Jeśli masz plastikową osłonę na ostrze, może ona także pomóc chronić je, gdy go nie używasz.

Nie dziel się swoją maszynką do golenia

Różne typy i konstrukcje maszynek do golenia

Dzielenie się maszynkami do golenia jest niehigieniczne i może prowadzić do zakażeń, jeśli się skaleczysz. Aby uniknąć dzielenia się maszynką, trzymaj pod ręką kilka jednorazowych maszynek na wypadek, gdyby ktoś z domowników zapomniał swojej. Możesz też uniknąć przypadkowego użycia cudzej maszynki, upewniając się, że Twoja jest łatwo rozpoznawalna. Spróbuj zbudować własną maszynkę do golenia, aby dokładnie wiedzieć, jakie cechy wybrałaś pod kątem swoich indywidualnych potrzeb.

Często wymieniaj ostrze swojej maszynki do golenia

Zestaw 4 wkładów Venus Extra Smooth

Nie ma ustalonej reguły, jak często należy wymieniać ostrza, ale zazwyczaj wystarczają one na 5–10 goleń. Pamiętaj jednak, że zawsze powinno się wymieniać ostrze przy pierwszych oznakach stępienia. Odczuwanie jakiegokolwiek dyskomfortu podczas golenia jest dobrym wskaźnikiem, że ostrze jest stępione. Jeśli ostrze ciągnie cię za włosy, powoduje odczucie szorstkości na skórze lub masz więcej podrażnień po goleniu, czas je wymienić.
Mając pod ręką czyste, ostre ostrze, możesz chronić swoją skórę przed podrażnieniami, wysypką i krostkami oraz łatwiej uzyskać pożądane rezultaty. Poznaj wszystkie dostępne produkty do golenia, od żeli do golenia po ostrza wymienne.

Przejrzyj kolekcję maszynek do golenia, ostrzy, żeli do golenia, urządzeń elektrycznych i innych produktów Venus, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet, tak aby umożliwiać dokładne golenie i zapewniać gładką skórę.Venus ürünleri, tıraş etmek, şekillendirmek ve düzeltmek istediğiniz her yer için vücudunuz ve tüyleriniz düşünülerek tasarlandı.