Nazwa składnika

Opis

a

Jest to składnik zagęszczający i ma właściwości błonotwórcze, działa też jako środek wzmacniający teksturę oraz emulgator. Jest wytwarzany syntetycznie i używa się go do poprawy tekstury i konsystencji kosmetyków i preparatów do pielęgnacji skóry.

Jest to kolejny rodzaj środka zagęszczającego, stosowanego powszechnie w różnych produktach do pielęgnacji skóry i golenia.

Aby połączyć wszystkie wspaniałe składniki w naszych produktach, potrzebujemy rozpuszczalnika, a ten środek jest właśnie powszechnie stosowanym rozpuszczalnikiem.

Aloes to cud natury. Żel z aloesu (Aloe vera) jest stosowany od setek lat ze względu na swoje właściwości lecznicze i odświeżające. Jest powszechnie używany jako środek leczniczy na oparzenia słoneczne, owrzodzenia i rany po ukąszeniu owadów. My stosujemy go w naszych produktach po to, aby Twoja skóra stała się miękka, gładka i jędrna.

Dzięki temu związkowi produkty naobierają charakterystycznego, przyjemnego zapachu. Jego podstawowy zapach to nuta kwiatowa, a drugorzędny – fiołkowa.

Zadaniem tego składnika jest zapewnienie poczucia miękkości i gładkości skóry. Znajduje powszechne zastosowanie w kosmetykach. Jest również wykorzystywany jako środek przeciwzbrylający i niewodny środek zwiększający lepkość, dzięki czemu krem zyskuje spójną konsystencję, bez żadnych grudek.

Jest to związek organiczny stosowany w celu zapewnienia naszym produktom odpowiedniego pH dla Twojej skóry. Znajduje powszechne zastosowanie w kosmetykach.

Jest to bladożółty płynny materiał zapachowy o kwiatowym aromacie, który nadaje każdej recepturze jaśminowy zapach. Znajduje częste zastosowanie w kosmetykach, ponieważ doskonale odtwarza tropikalny zapach.

Ten składnik jest bezbarwny lub nieco żółty. Nadaje produktom lekki kwiatowy zapach.

Występuje w roślinie Pimpinella anisum, znanej pod nazwą biedrzeniec anyż bądź anyżek. Nadaje produktowi przyjemny, charakterystyczny zapach.

Jest to substancja wytwarzana z oleju roślinnego. Zwiększa gęstość i zapobiega rozwarstwianiu się receptury poprzez połączenie olejków i wody w produktach.

Olej arganowy jest tłoczony z orzechów drzewa arganowego, występującego powszechnie w Maroku. Charakteryzuje się właściwościami odżywczymi i antyoksydacyjnymi, jest bogaty w witaminę E i kwasy tłuszczowe (omega 6 i 9).

Kombinacja składników używanych do tworzenia unikalnych zapachów dla naszych produktów.

Ester ten pomaga zapobiegać reakcjom wywoływanym przez tlen, dlatego znany jest również jako przeciwutleniacz (antyoksydant). Ponadto został wprowadzony na rynek jako „ester witaminy C”, ponieważ może być źródłem tej witaminy.

Jedwab owsiany – jak niektórzy nazywają ten produkt – to bardzo drobno sproszkowany wyciąg z nasion owsa, który daje w dotyku wrażenie jedwabistości. Sprawia, że ​​skóra staje się miękka, gładka i jędrna.

b

Ten składnik pomaga zapobiegać przebarwieniom produktów.

Jest to aromatyczny alkohol o łagodnym zapachu. Jest również stosowany jako konserwant.

Molekuły tej substancji występują w roślinach. Używamy jej do nadawania naszym produktom przyjemnego zapachu, a także w charakterze konserwantu.

Ma bardzo delikatny słodko-kwiatowy, lekko balsamiczny zapach. I właśnie w tym celu jest wykorzystywany – stanowi składnik kompozycji zapachowych naszych produktów.

Przeciwutleniacz. Jest to wytwarzany w warunkach laboratoryjnych który zapobiega reakcjom wywoływanym przez tlen.

Składnik ten występuje w rumianku. Używamy go w celu redukcji podrażnień i ukojenia skóry po goleniu.

Syntetyczny związek organiczny. Znajduje zastosowanie jako niebieski barwnik do wszystkiego – od produktów spożywczych, poprzez leki i suplementy diety, aż po wyroby kosmetyczne.

Jest to związek organiczny, który pomaga rozpuszczać inne składniki i usprawnić aplikację preparatu.

Ekstrakt z drzewa pochodzącego z Afryki Środkowej to doskonały składnik pomagający wiązać wilgoć. Dzięki niemu produkt sprawia, że ​​skóra staje się miękka, gładka i jędrna.

c

Ten składnik to konserwant występujący oleju palmowym i kokosowym, a ponadto wspomaga łatwiejsze rozprowadzanie produktu.

Biały, puszysty proszek, powszechnie stosowany w kosmetykach do zagęszczania produktu.

Powszechnie stosowany jako zagęszczacz i emulgator w produktach spożywczych i produktach do pielęgnacji ciała.

Wytwarzany syntetycznie związek, który występuje również w naturze. Jest stosowany w celu poprawy stanu skóry, a ponadto pomaga zatrzymać w skórze wilgoć.

Roślina ta, znana również pod nazwą „mech irlandzki”, porasta obficie skaliste rejony Atlantyku. Pomaga poprawić stan skóry.

Syntetyczny barwnik używany do nadania koloru naszym produktom. Znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym.

Syntetyczny barwnik, który nadaje produktom fioletowy kolor. Znajduje zastosowanie w wielu branżach, takich jak dietetyka, medycyna czy przemysł kosmetyczny.

Ten składnik to żółty płyn, który nadaje cynamonowi specyficzny posmak. Używamy go do nadania naszym produktom wspaniałej cynamonowej nuty.

Jest to organiczny związek pozyskiwany ze styraks, balsamu peruwiańskiego i liści cynamonu. Nadaje naszym produktom wspaniałą cynamonową nutę.

Cytral to podstawowy półprodukt stosowany do syntezy składników aromatycznych i zapachowych. Nadaje produktom cytrynowy zapach.

Związek organiczny będący słabym kwasem organicznym. W naszych produktach używamy go w celu zrównoważenia pH.

Składnik ten występuje w olejkach cytronelowych, a nawet w olejkach różanych. Stosuje się go, aby zapewnić wspaniały zapach naszym produktom.

Jak sama nazwa wskazuje, ten olejek eteryczny jest pozyskiwany z limonki. Olejki eteryczne każdego rodzaju zapewniają różne korzyści. Tego właśnie używamy jako składnika kompozycji zapachowych.

Ten olejek eteryczny pozyskiwany ze skórki pomarańczy jest doskonałym środkiem służącym poprawie stanu skóry, jak również składnikiem zapachowym.

Ten olejek eteryczny jest pozyskiwany ze skórki cytryny i doskonale nadaje naszym produktom cytrynowy zapach.

Ten związek jest mieszaniną innego składnika i związków pochodzących z oleju kokosowego. Jest to łagodny surfaktant, który usuwa brud i tłuszcz.

Ten związek jest emulgatorem. Ma za zadanie pomóc połączyć substancje tłuszczowe z wodą.

Jeden z kwasów tłuszczowych najczęściej stosowanych w kosmetykach i produktach do pielęgnacji ciała. Pochodna oleju kokosowego, pomaga sprawić, że skóra staje się miększa i gładsza. Często używany do produkcji mydła.

Pozyskiwany z suszonego miąższu orzecha kokosowego. Olej ten znajduje zastosowanie jako składnik zapachowy, składnik pielęgnujący włosy i skórę, a ponadto jest powszechnie wykorzystywany ze względu na inne dobroczynnie właściwości.

Składnik pochodzenia roślinnego stosowany po to, aby nadać produktom przepiękny zapach.

Substancja odpowiedzialna za efekt chłodu i świeżości po użyciu produktu.

Ten silikon często znajduje zastosowanie w produktach kosmetycznych. Dzięki niemu skóra staje się jedwabiście miękka.

d

Najbardziej gorzka substancja na świecie.

Ten składnik należy do grupy znanej powszechnie jako silikony. Jego zadaniem jest zapewnienie poczucia miękkości i gładkości skóry.

Należy do tej samej rodziny składników co dimetikon (polidimetylosiloksan). Pełni rolę emulgatora.

Jest to olej silikonowy, dzięki któremu skóra staje się miękka i gładka.

Jest to chelant, który pomaga produktowi spienić się w dłoni. Służy również jako jeden ze składników naszego zestawu konserwującego.

Wydłuża okres trwałości produktu, nawet po jego otwarciu, chroniąc go przed rozwojem bakterii, drożdży i pleśni.

e

Ten olejek eteryczny jest pozyskiwany w wyniku destylacji parowej liści drzewa eukaliptusowego. Nadaje zapach naszym produktom.

Zwany jest także olejkiem goździkowym. Jest to olejek aromatyczny pozyskiwany z goździków, który ma szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym i kosmetycznym, gdyż nadaje produktom przyjemny zapach.

Przejrzyj kolekcję maszynek do golenia, ostrzy, żeli do golenia, urządzeń elektrycznych i innych produktów Venus, które zostały opracowane specjalnie dla kobiet, tak aby umożliwiać dokładne golenie i zapewniać gładką skórę.Venus ürünleri, tıraş etmek, şekillendirmek ve düzeltmek istediğiniz her yer için vücudunuz ve tüyleriniz düşünülerek tasarlandı.